Úvod - Doplnky - Parapety

Parapety

Parapety exteriérové

Venkovní parapet

Vonkajšie parapety dodávame z akostného kompozitu Al, Mg, Si 0,5 F 22. Povrchová úprava je tvorená práškovo nanášanou farbou, ktorá je následne vypaľovaná.

Parapety možno dodať v hĺbke od 50 mm – 400 mm a dĺžke max. 6500 mm. Sila steny podľa šírky je v rozmedzí 1,5 až 2,6 mm.

Parapety sú chránené odolnou PVC fóliou, ktorá zabraňuje poškodeniu ich povrchu počas prepravy a pri montáži na objekty, v ktorých ešte prebiehajú stavebné úpravy.

Dekory exteriérových parapetů

Parapety interiérové

Parapety plastové komôrkové Deceuninck

Vnitřní parapet

Parapety možno dodať v hĺbke od 116 mm – 600 mm a dĺžke max. 6000 mm.

Dekory interiérových plastových parapetů

Parapety drevotrieskové Paramont

Parapety sú určené pre vnútorné použitie v obytných priestoroch a prevádzkach. Vyrábajú sa metódou postforming, pri ktorej sa na drevotrieskovú dosku lepí horná krycia vrstva (vysokotlakový laminát HPL o sile 0,8 mm). Zo spodnej strany je parapet potiahnutý protiťahovou fóliou.

Dřevotřískový parapet

Vlastnosti:

Postformingové parapetné dosky sú určené na použitie vo vnútorných priestoroch s bežnou klímou. Parapety sa lepia na podkladovú betónovú plochu silikónovými tmelmi alebo nízkorozťažnými montážnymi penami. Vplyvom zvyškovej vlhkosti z podmurovky môže do drevotrieskovej dosky reznými plochami vnikať vlhkosť, preto sa musia tieto plochy chrániť. Tieto rezné plochy sa lemujú nažehľovacou páskou, alebo sa na ne nasadzujú plastové krytky vo farbe dezénu parapetu. Priestor medzi krytkou a parapetom je vhodné utesniť silikónovým tmelom. Parapety odolávajú mechanickému poškodeniu, UV žiareniu, vriacej vode a vysokým teplotám, bežným domácim chemikáliám.

Dekory interiérových dřevěných parapetů

Zadajte nezáväzný dopyt

Ďalší predávaný sortiment